Salon Esotiq w Lublin Plaza

Spółka Esotiq & Henderson SA, która jest właścicielem sieci sklepów z damską bielizną marki Esotiq oraz męska Henderson w II kwartale 2012 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży przekraczajace 20 mln zł, wobec niemal 18 mln zł w roku 2011.

Narastająca od 1 stycznia 2012 do 30 czerwca 2012 roku sprzedaż wyniosła około 44 mln zł. Natomiast zysk ze sprzedaży w II kwartale 2012 roku wyniósł ok. 793 tys. zł, a rok wcześniej 994 tys. zł.

Wzrost sprzedaży spółki Esotiq & Henderson ma związek ze zwiększeniem liczby salonów Esotiq. Z posiadanych 149 salonów na koniec pierwszego kwartału 2012 roku do 158 salonów na koniec drugiego kwartału (wzrost o 5,7 proc.).

Spółka zakłada dalszy dynamiczny wzrost sieci sklepów własnych, prowadzonych w oparciu o umowy franczyzy, partnerskich oraz multibrandowych. Przewiduje, iż do końca 2012 roku w sieci będzie około 200 sklepów. Wzrost sieci sklepów nastąpi w głównej mierze w wyniku wzrostu ilości sklepów prowadzonych w oparciu o umowy franczyzy. W rezultacie w w małych i średnich miastach otwartych zostanie około 50 sklepów dwubrandowych.

W czerwcu 2012 roku  Esotiq & Henderson stał się udziałowcem nowopowstałej spółki zależnej Eva Minge Design. Firma Eva Minge Design będzie zajmowała się projektowaniem użytkowym i produkcją tekstylną sygnowaną rozpoznawalną marką EVA MINGE oraz jej sprzedażą w sklepach własnych i franczyzowych w Polsce i za granicą.

Spółka Esotiq & Henderson SA powstała w celu kontynuowania oraz dalszego rozwoju przejętej od LPP SA działalności w segmencie rynku bieliźniarskiego, prowadzonej głównie w oparciu o marki Esotiq i Henderson. Same marki mają nieco dłuższą historię. Bielizna męska pod marką Henderson sprzedawana jest od 1998 r., a marka bielizny damskiej – Esotiq funkcjonuje od 2005 roku. Bieliznę marki Esotiq można tez kupić w firmowym e-sklepie.