Kino Cinema City

Cinema City International w sierpniu 2012 roku otworzyło pierwsze w sieci kino 4DX, w  multipleksie Yes Planet w Rishon LeZion w Izraelu. Kino 4DX  dostarcza odbiorcom  doznania wielozmysłowe. Sala kinowa wykonana w nowej technologi ma 124 miejsca,.

Każde z nich jest wyposażone w system ruchu i jest zsynchronizowane z akcją na ekranie. Zarówno fotele jak i pozostałe urządzenia w sali są w stanie symulować wiatr, wodę i całą masę innych dodatkowych efektów.

Megapleks w Rishon LeZion jest pierwszym z kilkudziesięciu zaplanowanych w sieci Cinema City International kin z technologią 4DX (w Izraelu oraz Europie), która zostanie zainstalowana w przeciągu nadchodzących pięciu lat.

– Jestem podekscytowany tym co przyniesie przyszłość, wiedząc co technologia 4DX może wnieść do naszych kin i dla naszych widzów. Koncepcji 4D przyglądaliśmy się już od kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jest to kluczowa technologia, która pozwoli nam utrzymać się w czołówce – powiedział podczas otwarcia w Izraelu Moshe Greidinger, dyrektor generalny CCI.

 Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Obecnie firma buduje 29 multipleksów z prawie 300 nowymi ekranami.
Spółka prowadzi 98 multipleksów z 943 ekranami, w 7 krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael. Tylko w Polsce firma posiada 31 multipleksów. Tylko w 2011 r. Cinema City sprzedało 35,5 mln biletów w 7 krajach (16,2% więcej r/r). Grupa Cinema City zatrudnia ponad 4 tys. osób.