Wizualizacja CH Atrium Felicity

Atrium European Real Estate Limited, spółka działająca na rynku nieruchomości,  na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 zaprezentuje projekt Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie.

Najemcy będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat inwestycji przy stoisku 1.5, a także podczas Project Flash, 8-minutowej prezentacji multimedialnej. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl

Atrium European Real Estate Limited w pierwszym półroczu 2012 roku osiągnęła zysk EBITDA w kwocie 76,4 mln euro, oznacza to wzrost o 36,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2011. Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 7 proc. i wyniósł 76,3 mln euro i był wyższy w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, kiedy wyniósł 71,3 mln euro.

Atrium European Real Estate Limited pod koniec czerwca 2012 roku podpisała umowę sprzedaży 19,7 tys. mkw. powierzchni handlowej w CH Atrium Felicity w Lublinie operatorowi spożywczemu. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany w 55 proc. Ponadto Atrium wyłoniła generalnego wykonawcę spółkę Strabag, która rozpocznie prace budowlane związane z centrum handlowym jeszcze w Iii kwartale 2012 roku.

Centrum Handlowe Atrium Felicity będzie centrum regionalnym i pierwszym, tak dużym w mieście. Powierzchnia najmu galerii wyniesie 74 tys. mkw. Atrium Felicity jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa i ul. Grygowej.

Wśród 135 sklepów i punktów usługowych znajdą się takie marki, jak: Intersport, Reserved, Mohito, House, Cropp, Home & You, Cubus, Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull & Bear, Oysho, Zara Home, H&M, Smyk Megastore, New Yorker, CCC, Rossmann, Sephora, Fitness Club Pure i wiele innych. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 3 tys. miejsc.

Atrium European Real Estate Limited to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów.

Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i w Rosji. Firma jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii, na Słowacji i Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

W Polsce Atrium posiada 20 działających centrów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile oraz Atrium Plejada w Bytomiu. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 374 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie oraz II fazę otwarcia CH Atrium Mosty w Płocku.