Otwarta w 2009 roku Galeria Twierdza Kłodzko przyciąga coraz więcej klientów. Rekordowym miesiącem był lipiec 2012 roku, kiedy galerię i zlokalizowany w tym samym kompleksie park handlowy odwiedziło 519 tys. osób. Łącznie od początku stycznia do końca lipca 2012 roku Galerię Twierdza Kłodzko odwiedziło o 10 proc. więcej osób w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Galeria Twierdza Kłodzko składa się z galerii handlowej z supermarketem Carrefour, marketem budowlanym Leroy Merlin, sklepami znanych i popularnych marek oraz strefą gastronomiczną,
a także z parku handlowego, w którym znajduje się kino 3D, dyskont spożywczy Biedronka oraz kilka większych sklepów różnych marek, m.in. salony meblowe oraz sklepy ze sprzętem gospodarstwa domowego i elektroniką. Obroty najemców galerii handlowej wzrosły w pierwszej połowie 2012 roku o 6% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, podczas gdy obroty najemców parku handlowego wzrosły w tym samym czasie o 9 proc. Średnio daje to wzrost obrotów najemców całej Galerii Twierdza Kłodzko o 8 proc.

14 sierpnia 2012 roku w Galerii Twierdza Kłodzko otwarty został sklep RTV EURO AGD o powierzchni 114 mkw. Jest to pierwszy sklep tej sieci w Kłodzku.  Również w sierpniu do grona najemców Galerii Twierdza Kłodzko dołączy sklep RED, o powierzchni 78 mkw., oferujący obuwie marek m.in. Badura, Tamaris czy Caprice. W marcu w galerii otwarty został jeszcze jeden sklep obuwniczy – Edeo, o powierzchni 87 mkw.

Galeria Twierdza Kłodzko, o łącznej powierzchni najmu 31 tys. mkw. w galerii i parku handlowym, należy do portfela King’s Street Retail, grupującego polskie centra handlowe. W galerii mieści się supermarket Carrefour, market budowlany Leroy Merlin, 75 sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek oraz strefa gastronomiczna. W parku handlowym znajduje się kino 3D, dyskont spożywczy Biedronka oraz kilka większych sklepów różnych marek, m.in. salony meblowe oraz sklepy ze sprzętem gospodarstwa domowego i elektroniką. Zmotoryzowani klienci mogą korzystać z 1 100 miejsc parkingowych. Wśród renomowanych najemców Galerii Twierdza Kłodzko znajdują się m.in.: Camaïeu, CCC, Cropp, Deichmann, Douglas, Empik, House, Mohito, Marks & Spencer, Monnari, Orsay, Reserved, Rossmann, Tally Weijl czy Top Secret.

Właścicielem King’s Street Retail jest Blackstone Real Estate Group. Od czerwca 2011 roku zarządcą Galerii Twierdza Kłodzko jest firma Master Management Group, która odpowiada za zarządzanie wszystkimi centrami handlowymi w portfelu King’s Street Retail.

-Jesteśmy dumni z tegorocznych wyników Galerii Twierdza Kłodzko. Niezmiernie cieszy nas, że liczba klientów odwiedzających centrum rośnie z miesiąca na miesiąc, co przekłada się również na wyższe obroty naszych najemców. Dokładamy starań, aby nasza oferta była coraz bardziej atrakcyjna dla mieszkańców Kłodzka i regionu. Z tą myślą organizujemy również imprezy promocyjne i wydarzenia integrujące lokalną społeczność. Dążymy do tego, aby Galeria Twierdza Kłodzko była dla mieszkańców miasta i całego regionu pierwszym wyborem jako miejsce zakupów, spotkań i rozrywki – powiedziała Elżbieta Żytyńska, dyrektor Galerii Twierdza Kłodzko.
 

Do portfela King’s Street Retail należą obecnie: Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko, Galeria Twierdza w Zamościu, Galeria Pestka w Poznaniu, Wzorcownia Włocławek oraz Galeria Tęcza w Kaliszu.