Silesia City Center

W drugiej połowie sierpnia 2012 roku w Silesia City Center zostanie otwarty nowy punkt sprzedaży sieci Bartek, firmy oferującej obuwie dziecięce. Stoisko w formie wyspy znajdzie się na pierwszym piętrze katowickiego centrum handlowego.

Trwająca w Silesia City Center rekomercjalizacja pozwoliła też powiekszyć sklepy dotychczasowych najemców. Tak było w przypadku salonu iSpot, który otwarto w pierwszej połowie sierpnia 2012 r. Nowy punkt ma powierzchnię 145 mkw. i jest ponad dwukrotnie większy od dotychczasowego. Zmiana lokalizacji oraz nowa aranżacja iSpot podyktowana była wymogami jakości stawianymi przez firmę Apple. Salon w Silesia City Center jest jednym z największych sklepów iSpot na południu Polski.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo–rozrywkowe. Na powierzchni 86 tys. mkw. znajdują się sklepy prestiżowych marek jak: Calvin Klein Jeans, Burberry, La Mania czy Van Graaf. 

W Silesia City Center działa 310 punktów usługowo–handlowych. Cały kompleks położony jest na terenach zrewitalizowanych po dawnej kopalni Gottwald.  W centrum znajduje się także największa w regionie strefa rozrywki z kinem Cinema City, fitness clubem i siłownią PURE oraz restauracjami Sicilia i Bierhalle.  Właścicielem Silesii jest spółka Nowe Centrum sp. z o.o. należaca do Immofinanz.

Immofinanz jest uczestnikiem wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Będzie tam można zasięgnąć informacji o możliwościach wynajęcia powierzchni handlowej w Silesia City Center. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl