Galeria Echo Kielce

23 sierpnia 2012 roku w kieleckiej Galerii Echo, która należy do Echo Investmet SA zostanie otwarty sklep zoologiczny Kakadu. Nowy najemca zajmie lokal o powierzchni 180,7 mkw., który znajduje się na poziomie 0, w miejscu poprzedniego sklepu zoologicznego Aquatica. Również w sierpniu tego roku  swoje salony uruchomią marki: Urban City oraz Fratelli.

Salon Urban City zajmie powierzchnię około 128,7 mkw. i będzie oferował odzież i gadżety młodzieżowe. Natomiast radomska marka Fratelli, która oferuje produkty skórzane wynajęła lokal o powierzchni 71,4 mkw.

Galeria Echo to obiekt handlowo-rozrywkowy którego powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem. Oprócz sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness oraz bawialnię o powierzchni 300 mkw.

W Galerii Echo znajduje się także Dekorada – największe w regionie centrum wyposażenia i dekoracji wnętrz o powierzchni 5 tys. mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2300 miejsc.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.