Wizualizacja Centrum Hevelius

Centrum Hevelius powstanie w Gdańsku przy ul. ul. Kilińskiego 1 – 5. Według projektu obiekt ma mieć ok. 25 tys. mkw. powierzchni handlowej. W Galeri ma zostać otwartych od 150 do 200 sklepów, zależnie od wynajmowanego metrażu.

W marcu 2012 zostały rozpoczęte prace rozbiórkowe hal usytuowanych na terenie, na którym ma powstać centrum handlowe Hevelius. Rozpoczęla się też komercjalizacji obiektu za która odpowiedzialna jest firma Galdeos s.c.

Obiekt znajdzie się w samym centrum Wrzeszcza, dzielnicy Gdańska. Od strony zachodniej budynek będzie przylegać do przesiadkowego węzła komunikacyjnego złożonego z dworca PKP Gdańsk – Wrzeszcz oraz pętli autobusowej. Natomiast od wschodu graniczyć będzie z zabytkoym browarem.

W Centrum Hevelius poza sklepami znajdą sie m.in.: biura, kino, hotel, centrum odnowy biologicznej, fitness, kinder park oraz poczta. W hotelu przewidziano 136 pokoi dla gości.

Inwestorem obiektu jest Centrum Hevelius sp. z o.o. S.K.A należaca do firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Górski sp. z o.o. S.K.A .