Salon KappAhl

Szwedzka firma modowa KappAhl w 2012 roku uruchomi 54. salon w Polsce, który będzie zlokalizowany w City Center Rzeszów. W tym roku otwarto już dwa sklepy m.in.: w CH Janki o powierzchni ok. 900 mkw. a także w CH Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim o powierzchni 830 mkw. Firma planuje kolejne otwarcia swoich placówek w centrach handlowych. Przedstawiciele KappAhl Polska sp. z o.o. będą o nowych lokalizacjach rozmawiać na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012.

– Nadal widzimy potencjał do otwierania kolejnych sklepów w Polsce, zwłaszcza w miastach gdzie nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową wciąż jest poniżej średniej krajowej. Cały czas poszukujemy dobrych lokalizacji w istniejących centrach handlowych, o ustabilizowanej pozycji na rynku oraz dobrej ofercie handlowej, mówi Dariusz Zająkała, prezes zarządu KappAhl Polska sp. z o.o.

KappAhl jest wiodącą siecią sklepów odzieżowych z około 386 sklepami i 4,9 tys. pracownikami w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl sprzedaje niedrogą modę dla różnych klientów – kobiet, mężczyzn i dzieci  Wszystkie ubrania są projektowane przez projektantów KappAhl.

W roku obrotowym 2009/2010 obroty w KappAhl wyniosły 5,1 mld koron szwedzkich a zysk operacyjny 551 mln koron. KappAhl jest notowany na Nasdaq OMX Stockholm. Obecnie KappAhl w Polsce liczy 53 sklepów, zlokalizowanych w centrach handlowych większości dużych i średnich miast w Polsce. W 2011 roku uruchomiono 9 nowych placówek sieci. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów to 750 mkw. 

Więcej o programie i uczestnikach Shopping Center Forum na stronie www.scf2012.retailnet.pl