Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska

– Wybierając generalnego wykonawcę dla projektu nieruchomości komercyjnej za każdym razem stosujemy wewnętrzną procedurę przetargową, zapraszając do uczestnictwa w niej 15 potencjalnych wykonawców.  W przypadku polskich inwestycji wszystkie z tych firm to przedsiębiorstwa krajowe, lub oddziały międzynarodowych firm budowlanych – mówi Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska.

– Dokumentacja przetargowa opracowywana jest przez biuro architektoniczne na podstawie projektu wykonawczego w porozumieniu ze specjalistami. Nie mamy szczególnych preferencji dotyczących wybór generalnego wykonawcy – ostateczna decyzja zależy od doświadczenia, ceny i warunków realizacji. W przeciwieństwie do instytucji, które muszą stosować się do Ustawy Prawo Zamówień Publicznych – nie jesteśmy ograniczeni kryterium najniższej ceny, dzięki czemu możemy obiektywnie przyjrzeć się wszystkim ofertom biorąc również pod uwagę koszty i korzyści alternatywne związane np. z wyborem droższej oferty.

– Przetarg traktujemy jako wielostronne negocjacje, podczas których mamy możliwość równoległego porównania ofert, a także wynegocjowania dodatkowych świadczeń po stronie wykonawcy – dodał Jan von Lewinski

Antan Development Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 roku. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Obecnie realizuje budowę dwóch centrów handlowych w Polsce – Bolesławiec City Center oraz Galerię Calisia w Kaliszu. 

Swoje projekty Antan będzie prezentał podczas wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl