Wizualizacja parku handlowego w Łasku

Spółka Adept Investment podpisała umowę o współpracy z firmą Forcas Limited, której celem jest stworzenie nowej sieci parków handlowych na terenie kraju. Mają one powstawać w mniejszych miastach posiadających do 50 tys. mieszkańców.

Adept Investment ma pozyskiwać nieruchomości pod inwestycje, przygotowywać ich projekty, prowadzić komercjalizację, a także wybudować obiekty, których finansowanie zapewni Forcas Limited.

– Jesteśmy szczęśliwi, iż udało nam się pozyskać strategicznego partnera, który na początku tego roku zainteresował się naszą spółką, zaufał naszemu doświadczeniu w realizacji obiektów komercyjnych i wiąże z nami długoterminowe plany. Aktualnie kreujemy nowy brand pod którym będziemy realizować nasze inwestycje. Pod nową flagą już w przyszłym roku otworzymy parki handlowe w Łasku i Łowiczu (woj. łódzkie) od których rozpoczęliśmy rozmowy z Forcas Ltd. oraz finalizujemy wspólnie nowy projekt w Braniewie (woj. warmińsko – mazurskie). Nasze plany na najbliższe dwa lata to realizacja min. 6 projektów – mówi Michał Oziębała, prezes zarządu Adept Investment sp. z o.o.

Parki handlowe w Łasku i Łowiczu to inwestycje o których juz informowaliśmy. W Łasku przy ul. Żeromskiego Adept Investment wybuduje park handlowy o powierzchni 4,4 tys. mkw., na której zaplanowanych jest 8 lokali handlowych. Pierwszymi najemcami jest supermarket MarcPol i sklep dyskontowy Pepco. Data otwarcia planowana jest na przełom III i IV kwartału przyszłego roku.

Natomiast inwestycja przy ul. Kaliskiej w Łowiczu zakłada budowę parku handlowego, który będzie składał się z trzech obiektów o łącznej powierzchni 4500 mkw. W pierwszych dwóch zlokalizowany będzie supermarket MarcPol i market elektroniczny Media Expert. Trzeci budynek jest przeznaczony dla kolejnych sześciu marek sieciowych. Otwarcie tej inwestycji planowane jest na wiosnę 2013.

Trzecim wspólnym projektem Adept Investment i Forcas Ltd. będzie park handlowy w Braniewie przy ul. Żeromskiego, gdzie na blisko 2 tys. mkw. powstanie park handlowy w którym głównymi najemcami będą market elektroniczny Media Expert oraz sieć obuwnicza Deichmann. Planowana data otwarcia to IV kwartał 2013.

Adept Investment sp. z o. o. specjalizuje się w sektorze nieruchomości komercyjnych, wspierając oraz realizując procesy inwestycyjne od momentu pozyskania i przygotowania gruntów pod inwestycje po uzyskanie finansowania, projektowanie, budowę i komercjalizację centrów handlowych.

Swoje projekty Adept Investment zaprezentuje podczas Shopping Center Forum 2012. Wiecej o najciekawszych polskich inwestycjach komercyjnych na na www.scf2012.retailnet.pl