Salon sieci American Eagle Outfitters

W warszawskim Centrum Handlowym Arkadia otwarto pierwszy salon w Polsce amerykańskiej marki odzieżowej American Eagle Outfitters. Na nasz rynek wprowadziła ja spółka Alshaya Poland. Salon znalazł się na pierwszym poziomie Centrum Handlowego Arkadia i zajął powierzchnię 732 mkw.

American Eagle Outfitters jest amerykańską marką odzieżą, posiadającą w ofercie także dodatki. W ofercie warszawskiego sklepu można znaleźć  m.in.: jeansy, koszule, koszulki, odzież wierzchnią itp. Poza odzieżą w salonie są też modowe dodatki jak: obuwie, torby, paski, czapki, a także dział z bielizną Aerie. Produkty oferowane w polskim salonie są skierowane do klientów w wieku 14-35 lat.

Na świecie znajduje się ponad 900 salonów American Eagle Outfitters. Marka sprzedaje także swoje produkty za pośrednictwem strony internetowej. Marka została założona w 1977 przez braci Jerry’ego i Marka Silverman.

Właścicielem CH Arkadia jest firma Unibail-Rodamco. W obiekcie znajduje się prawie 230 lokali handlowych, w tym 180 sklepów, 20 punktów usługowych oraz 30 restauracji i kawiarni. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową z multipleksem Cinema City.