Wizualizacja Gdańsk Retail Project

AIG/Lincoln Polska planuje budowę w Gdańsku jednego z największych obiektów handlowych w Polsce. Nowe centrum handlowe powstanie w dzielnicy Szadółki przy obwodnicy Trójmiasta i ul. Jabłoniowej. Projekt zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas Shopping Center Forum 2012. 

Inwestor planuje rozpoczęcie budowy w 2013 roku, a oddanie obiektu do użytku w 2015 roku. Docelowo powstanie ponad 94 tys. mkw. powierzchni najmu na dwóch kondygnacjach i ponad 3,3 tys. miejsc parkingowych. Budowa ma być prowadzona w dwóch etapach.

W pierwszej fazie inwestycji powstanie obiekt o powierzchni najmu 61 tys. mkw. i z parkingiem na około 3 tys. miejsc. Drugi etap to rozbudowa kompleksu o dodatkową powierzchnię 33 tys. mkw. i parking. Koncepcję przygotowała firma Space Architects.

AIG/Lincoln jest międzynarodowym deweloperem z wieloletnim doświadczeniem, który zrealizował blisko 50 projektów w Europie, m.in. w Polsce, Rosji, Czechach i Słowacji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Rumunii i na Węgrzech.

Wśród nich znajdują się parki retailowe oraz centra handlowe i rozrywkowe: Galeria Słoneczna (Radom), Campus Square (Brno), Market Central da Vinci (Fiumicino-Rzym), Market Central Ferihegy (Budapeszt).

Pozostałe inwestycje AIG/Lincoln to: biura, magazyny, oraz osiedla domów jednorodzinnych i mieszkań. Firma świadczy również usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami.

O obiektach handlowych prezentowanych przez AIG/Lincoln Polska podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 można przeczytać na stronie www.scf2012.retailnet.pl.