Kino Helios w Galerii Sukcesja

Spółka Helios SA rozwija swą sieć kin przede wszystkim w mniejszych miastach. Jej przedstawiciele będą rozmawiać o otwarciu nowych multipleksów podczas wrześnowego Shopping Center Forum 2012. Ostatnio spółka podpisała umowy najmu powierzchni m.in. w Galerii Jurowieckiej w Białymstoku, Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Helios stworzył ogólnopolską sieć kinową, w skład której wchodzi obecnie 28 kin: 26 multipleksów i 2 kina tradycyjne. Obecnie firma posiada 149 ekranów i ponad 32 tys. foteli. Kina sieci są obecne na terenie całego kraju. Część z nich zlokalizowana jest w centrach i galeriach handlowych ( m.in. we wrocławskiej galerii Magnolia Park, Galerii Kociewskiej w Tczewie, Cuprum Arena w Lubinie, Galerii Piastów w Legnicy, Galerii Echo Kielce, Galerii Askana w Gorzowie Wielkopolskim, Galerii Alfa w Gdańsku i Białymstoku.

Helios jest jednym z największych operatorów wielosalowych kin w Polsce. Firma rozpoczęła działalność w 1993 r. Do końca 2013 r. planuje mieć w swoim portfolio około scyfryzowanych 40 kin.

W II kwartale 2012 roku przychody z działalności spółki Helios przekroczyły 34 mln zł. Odwiedziło je w I połowie 2012 roku blisko 1,2 mln widzów.

Od sierpnia 2010 roku Helios SA jest częścią Grupy Agora SA.

O najemcach uczestniczących w Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 można przeczytać na www.scf2012.retailnet.pl