Salon Komputronik

Grupa Kapitałowa Komputronik, dystrybutor sprzętu komputerowego w Polsce poinformowała w komunikacie, że w I półroczu 2012 roku wypracowała przychody w wysokości prawie 221 mln zł, o 2,9 proc. wyższe niż w 2011 roku.

Grupa zanotowała w tym okresie stratę netto w wysokości 4,3 mln zł przy stracie w wysokości 5,7 mln zł w I kwartale 2011 roku.

Grupa Komputronik opublikowała tez prognozy finansowe na rok obrotowy 2012/2013. Zgodnie z którymi przychody ze sprzedaży na maja wynieść  ponad 1,14 mld zł, natomiast zysk netto powinien przekroczyć 7 mln zł.

– Pierwszy kwartał naszego roku obrotowego, czyli drugi kwartał roku kalendarzowego jest zwykle najsłabszym kwartałem w roku na rynku sprzedaży IT. Nam udało się jednak zwiększyć sprzedaż o 2,9 proc. Charakterystyczna dla rynku sezonowość jest oczywiście widoczna w naszych wynikach ale w tym roku, dzięki trwającym procesom optymalizacji oraz m.in. zwiększonej sprzedaży usług IT dla biznesu, zamknęliśmy kwartał mniejszą stratą niż przed rokiem. Warto również podkreślić, że wypracowaliśmy wzrost sprzedaży w sieci salonów własnych przy jednoczesnym spadku ilości placówek – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Zakładamy, że nasza sprzedaż utrzyma się na dotychczasowym poziomie, czyli pozostaniemy w gronie spółek w branży, które przekroczyły miliard złotych przychodów – dodał Wojciech Buczkowski.

Komputronik SA działa od 1996 roku. Sprzedaż detaliczna firmy jest prowadzona za pośrednictwem internetowego sklepu Komputronik.pl oraz ogólnopolskiej sieci ponad 200 salonów własnych, franczyzowych i partnerskich.