Salon CCC

Zarząd spółki NG2 SA  właściciela sieci sklepów obuwniczych CCC zdecydował  o utworzeniu spółki zależnej CCC Hungary Shoes Kft. z siedzibą w Budapeszcie. NG2 obejmie 100 proc. udziałów w nowej spółce, reprezentujących 100 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników. Wartość kapitału zakładowego spółki będzie wynosiła 10 milionów forintów.

Podstawowym przedmiotem działalności utworzonej spółki będzie dystrybucja towarów dostarczanych przez NG2 na terytorium Węgier.

Jak deklaruje wiceprezes NG2 Piotr Nowjalis, w 2012 roku spółka planuje powiększyć powierzchnię handlową w sklepach własnych w Polsce, Czechach i na Słowacji o blisko 30 tys. mkw., czyli około 20 proc.

-Zamierzamy otworzyć co najmniej 70 sklepów pod marką CCC, w tym ponad 50 w Polsce, a po około 10 w Czechach i na Słowacji – mówił w maju 2012 Piotr Nowjalis.

Przypomnijmy, firma NG2 założyła także spółkę zależną na Słowacji i w roku 2012 planuje otwarcie 10 sklepów CCC na słowackim rynku. Ponadto franczyzobiorcy otworzyli dotąd pięć sklepów w Rosji, a w marcu 2012 roku rozpoczęła pracę pierwsza placówka na Łotwie. Kolejne otwarcia w Europie Środkowej i Wschodniej są spodziewane w ciągu najbliższych miesięcy- deklaruje spółka NG2.

Firma nie zmienia także strategicznych planów rozwoju na polskim rynku w ciągu najbliższych lat i przewiduje zwiększenie udziałów rynkowych w krajowym rynku obuwniczym do 20 proc. do końca roku 2013.