Wizualizacja Galerii Bialskiej

Przed WSA w Lublinie 22 sierpnia 2012 roku odbyła się rozprawa dotycząca skargi na wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej układu komunikacyjnego przy ul. Witoroskiej. Inwestorem przebudowy jest Miasto Biała Podlaska.

WSA umorzył postępowanie w tym zakresie  i tym samym zniknęły wszelkie formalne przeszkody do rozpoczęcia budowy Galerii Bialskiej. Inwestor zamierza niezwłocznie przystąpić do realizacji inwestycji.

Spółka Zielona Galeria sp. z o.o., właściciel terenu inwestycyjnego w Białej Podlaskiej przy ul. Łomaskiej potwierdza zamiary inwestycyjne dotyczące budowy Galerii Handlowej (Galeria Bialska). Inwestor poinformował, że zakończył już prace rozbiórkowe na terenie inwestycji i przygotowuje się do rozpoczęcia prac budowlanych.

Inwestor podkreśla, że głównymi przesłankami w podjęciu decyzji o inwestycji na tym terenie była dobra lokalizacji oraz fakt, iż w świetle zapisów MPZP było to jedyne miejsce pozwalające na realizację obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw., a co za tym idzie na realizację centrum handlowego o znaczeniu ponadlokalnym. Będzie to pierwsze tej wielkości centrum handlowe w Białej Podlaskiej. Centrum handlowe będzie posiadało około 25 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowo-rozrywkowej oraz 845 miejsc parkingowych. Docelowo zaplanowano około 71 lokali handlowych.Agentem odpowiedzialnym za wynajem centrum handlowego wraz z zespołem inwestora jest CBRE.

CBRE to największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2011). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe
i analityczne.