Galeria Miodowa

Otwarta 24 sierpnia 2012 roku Galeria Miodowa należy do  spółki P.A. Nova. Obiekt jest położony w północnej części Kluczborka i dysponuje powierzchnią ponad 12 tys. mkw. Galeria jest podzielona na dwie części: park handlowy, który ma około 4 tys. mkw. powierzchni najmu oraz pasaż z 8,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Przy obiekcie działa parking na 343 samochodów.

Galeria Miodowa w Kluczborku jest skomercjalizowana w 94 proc. Ostatnio do grona najemców dołączyła firma Deichmann i CCC. Największą powierzchnię (ponad 4 tys. mkw.) zajmuje sklep Tesco. W pasażu obecne będą również sklepy takich marek jak: Cropp Town, House, czy Face, drogerie Jaśmin i Natura, apteka Na dobre i na złe oraz salon sportowy Martes Sport.

Uzupełnieniem oferty galerii są punkty usługowe – optyk Pan Hillary i Biuro Podróży Conti. Sklep z gazetami Kolporter oraz kawiarnia. W części parku handlowego Galerii Miodowej otworzą swoje sklepy: elektromarket Media Expert, Jysk oraz Centrum Chińskie Kilila.

Właścicielem Galerii Miodowej jest P.A. Nova SA, a zarządcą P.A. NOVA Management sp. z o.o. Projekt architektoniczny obiektu opracowała firma P.A. NOVA SA/Ozone studio architektoniczne

Spółka inwestycyjno-developerska P.A. Nova SA w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w kwocie ponad 71, 5 mln zł. Oznacza to spadek o 11,4 proc. w porównaniu do roku 2011, kiedy przychody wyniosły ok. 80,7 mln zł.

Zysk netto spółki wyniósł prawie 7,8 mln zł, wobec 9,7 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W planach  spółki jest zdobycie znaczącej pozycji na rynku usług budowlanych w zakresie realizacji obiektów handlowych w miejscowościach o liczbie ludności około 20-100 tys. mieszkańców.

Swoje najnowsze projekty m.in. Galerię Galena w Jaworznie, P.A Nova zamierza pokazać na Shopping Center Forum & Trade Fair 2012, podczas Project Flash prezentacji multimedialnej.  Inwestor przedstawi na Formum także otwartą właśnie Galerię Miodową oraz Galerię Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.scf2012.retailnet.pl 

.