Wizualizacja nowego obiektu handlowego w Olsztynie

W Olsztynie ma powstać galeria handlowa połączona z dworcami PKP i PKS. Jak informuje Immofinanz nowe centrum handlowe znajdzie się przy ul. Lubelskiej i będzie znajdować się po stronie północnej miasta, blisko centrum.

Zasięg handlowy galerii obejmie mieszkańców miasta (ok. 177 tys. ludzi) oraz całego regionu warmińsko-mazurskiego (ok. 733 tys. ludzi). Powierzchnia najmu w nowym obiekcie Immofinanz ma wynosić ponad 43 tys. mkw. W centrum będzie się m.in. znajdować reprezentacyjna strefa foodcourt.

Atutem obiektu ma być jego doskonała lokalizacja. Częścią centrum ma być odnowione dworce PKS i PKP. Klienci będą też mogli skorzystać z bardzo dogodnego dojazdu liniami tramwajowymi oraz autobusowymi. Inwestorzy liczą też na zagraniczną klientelę. Olsztyn bowiem pozwala mieszkańcom Kaliningradu na możliwość przekraczania granicy i robienia zakupów w Polsce bez uzyskania wiz.

Jak poinformowała redakcję Retailnet.pl firma Immofinanz, proces komercjalizacji galerii rozpocznie się we wrześniu podczas Shopping Center Forum 2012.

Inwestorami zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Olsztynie są Immofinanz oraz Retail Provider sp. z o.o.

Austriacka Grupa Immofinanz inwestuje na europejskim rynku nieruchomości handlowych, a także biurowych, logistycznych i mieszkalnych. Spółka kupuje i zarządza nieruchomościami inwestycyjnymi, zajmuje się też realizacją specjalnie opracowanych projektów deweloperskich i sprzedażą aktywów. Działa wedle jasno określonej i ujednoliconej procedury, której celem jest celem jest zwiększenie rentowności inwestycji. Grupa koncentruje swoje działania na ośmiu rynkach podstawowych: Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Polska i Rosja. 

Immofinanz planuje kilka nowych inwestycji w Polsce. Grupa zamierza zbudować w najbliższych latach nowe obiekty swej europejskiej sieci centrów handlowych Stop.Shop. Firma planuje też budowę Galerii Zamek w Lublinie. Więcej na temat projektów firmy na stronie  www.scf2012.retailnet.pl.