Dariusz Zająkała, prezes zarządu KappAhl Polska

– Shopping Center Forum 2012 to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu większości najemców i inwestorów. Odbycia bezpośrednich rozmów, które pozwolą uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania oraz podjęcie ewentualnych decyzji pod kątem nowych inwestycji – powiedział Dariusz Zająkała, prezes zarządu KappAhl Polska sp. z o.o.

Więcej informacji o Forum można znaleźć na stronie www.scf2012.retailnet.pl.

– Najbliższe otwarcie salonu KappAhl planujemy jesienią tego roku w City Center Rzeszów. Ze względu na małą ilość nowych projektów poszukujemy nowych lokalizacji w ciekawych już istniejących centrach handlowych, w dużych miastach. Powierzchnia odpowiednia dla naszego konceptu to minimum 700 mkw. W 2013 roku planujemy  otworzyć kilka kolejnych sklepów, ale dokładna ilość zależna jest od realizacji projektów przez poszczególnych Inwestorów.

– W centrach handlowych dla naszych sklepów wynajmujemy lokale przy głównych ciągach komunikacyjnych. Również bliskość bezpośredniej konkurencji dobrze wpływa na ilość potencjalnych klientów odwiedzających nasze sklepy – dodał Dariusz Zająkała.

KappAhl to szwedzka firma odzieżowa z około 386 sklepami i 4,9 tys. pracownikami w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce i Czechach. KappAhl sprzedaje niedrogą modę dla różnych klientów – kobiet, mężczyzn i dzieci  Wszystkie ubrania są projektowane przez projektantów KappAhl.  Spółka jest notowany na Nasdaq OMX Stockholm. Obecnie KappAhl w Polsce liczy 53 sklepów, zlokalizowanych w centrach handlowych większości dużych i średnich miast w Polsce. W 2011 roku uruchomiono 9 nowych placówek sieci. Spólka zamierza rozwijać sprzedaż poprzez sklep internetowy. Obecnie taka forma sprzedaży jest testowana na rynku szwedzkim.