Wizualizacja Galerii Piła

Zarząd Rank Progress szacuje, że przychody netto ze sprzedaży wyniosą w 2013 roku ponad 48 mln zł, a zysk netto 108 mln zł. Na inwestycje spółka zamierza przeznaczyć 380 mln zł. Firma planuje rozpoczęcie w roku 2013 inwestycji w Duchnowie pod Warszawą, w Olsztynie i Kielcach.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, realizacja dodatkowych projektów mogłaby oznaczać przekroczenie budżetu inwestycyjnego zaplanowanego na przyszły rok. Zarząd uznał więc, że najkorzystniejszym działaniem będzie skupienie się w pierwszej kolejności na projektach potencjalnie najbardziej zyskownych.

Rank Progress SA działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach.

W latach 2001 – 2012 Rank Progress oddał do użytku 24 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 296,5 tys. mkw., oraz 7 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 153,7 tys. mkw. – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2012 deweloper zrealizował 14 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 666 tys. mkw.