Druga w Bielsku-Białej księgarnia Matras została otwarta 25 sierpnia 2012 w Centrum Handlowym Auchan. Nowy sklep ma ponad 70 mkw. powierzchni. Nowością w księgarni jest multimedialny punkt informacyjny, w którym każdy może sprawdzić dostępność poszukiwanej książki oraz przeczytać recenzje interesujących tytułów.

Profesjonalna obsługa pomoże dokonać właściwego wyboru spośród ok. 8 tys. tytułów książek znajdujących się w księgarni oraz ponad 130 tys. dostępnych w ofercie Matras – od literatury pięknej poprzez biografie po książki dla dzieci. Liczne promocje na każdą kieszeń gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Firma Matras powstała 1989 roku i początkowo rozwijała sieć hurtowni z książkami. Proces przekształcenia firmy z dystrybutora hurtowego w detalicznego rozpoczęto w 1995 roku, wtedy też powstały pierwsze własne księgarnie. Obecnie Matras SA prowadzi sieć blisko 150 księgarni w Polsce.

Należące do Immochan Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała to hipermarket Auchan z galerią handlową ponad 45 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Ofertę uzupełnia Decathlon, Leroy Merlin i Norauto oraz stacja benzynowa. Centrum handlowe mieści się przy Al. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej. Kompleks został otwarty w listopadzie 2001 roku.