Prace budowlane związane z centrum handlowym Atrium Felicity rozpoczną się na początku września 2012 roku. Inwestorem obiektu jest CH Felin sp. z o.o., należąca do Atrium Poland Real Estate Management, a generalnym wykonawcą firma Strabag.

– Z początkiem sierpnia 2012 roku rozpoczęły się prace przygotowawcze prowadzone przez generalnego wykonawcę. Obecnie zbudowany jest już cały układ komunikacyjny wokół inwestycji, budynek hipermarketu i marketu budowlanego. Rozpoczynające się na początku września prace budowlane obejmą więc realizację budynku galerii handlowej i parkingu. Planowany termin otwarcia Atrium Felicity to koniec 2013 roku – powiedziała redakcji Retailnet.pl Katarzyna Mituła z biura prasowego Atrium Felicity.

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie będzie najważniejszym z projektów prezentowanych przez Atrium European Real Estate Limited na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Właściciel CH Atrium Felicity zaprezentuje projekt podczas Project Flash oraz przy stoisku 1.5. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl

Atrium Felicity jest skomercjalizowane w 55 proc. Podpisano już umowy z hipermarketem międzynarodowej sieci spożywczej, a w trakcie finalizowania jest również kontrakt z operatorem marketu budowlanego.

Centrum Handlowe Atrium Felicity będzie centrum regionalnym i pierwszym, tak dużym w mieście. Powierzchnia najmu galerii wyniesie 74 tys. mkw. Atrium Felicity jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa i ul. Grygowej.

Wśród 135 sklepów i punktów usługowych znajdą się takie marki, jak: Intersport, Reserved, Mohito, House, Cropp, Home & You, Cubus, Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull & Bear, Oysho, Zara Home, H&M, Smyk Megastore, New Yorker, CCC, Rossmann, Sephora, Fitness Club Pure i wiele innych. Dla klientów centrum zaplanowano parking na 3 tys. miejsc.

Atrium European Real Estate Limited to wiodąca firma na rynku nieruchomości zajmującą się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów.

Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i w Rosji. Firma jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii, na Słowacji i Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

W Polsce Atrium posiada 20 działających centrów handlowych.