Anna Klinowska, prezes PSNPH

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego na przełomie października i listopada 2012 roku ogłosi przetarg na sprzedaż działki po byłym szpitalu w Słupsku. Teren znajduje się przy ulicy Kopernika – przy drodze wylotowej na Ustkę.

Działka oferowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego składa się z sześciu mniejszych działek i jest zabudowana kompleksem budynków.

– Powierzchnia działki wynosi ponad 2,7 hektara. Żaden z budynków nie jest wpisany do rejestru zabytków. Są one jedynie ujęte w ewidencji konserwatorskiej – mówi Aldona Mazur z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Oczywiście budynki nadają się do zagospodarowania i mogą stać się atrakcją inwestycji. Największy z nich posiada cztery kondygnacje i mierzy 4 tys. mkw. Teren przeznaczony jest pod inwestycje usługowo-handlowe, jak również o przeznaczeniu hotelarskim z częścią spa.

Cena wywoławcza będzie wynosić około 17,5 mln złotych.

Obecnie na terenie Słupska działają dwa wielkopowierzchniowe obiekty handlowe – CH Jantar należące do firmy Mayland oraz Galeria Słupsk należąca do Polimeni.