Salon sieci Abra

Sklepy Abry otwierane są m.in. w centrach handlowych, w miastach liczących od 20 tysięcy do 100 tysięcy mieszkańców. Firma informuje, że obecnie poszukuje partnerów i lokali handlowych w takich miejscowościach, jak: Kędzierzyn-Koźle, Gniezno, Ostrowiec Świętokrzyski, Mielec i Bełchatów.

Optymalna powierzchnia punktu handlowego to 650 – 750 mkw. Abra to największa nieproducencka sieć sklepów meblowych, założona w 1990 roku w Krakowie. W ramach sieci Abra funkcjonuje obecnie około 80 placówek handlowych, z czego większość stanowią sklepy własne. W 2011 roku Abra SA rozpoczęła tworzenie własnej sieci franczyzowej.

Przedstawiciele firmy będą obecni na Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 by rozmawiać o planach rozwoju sieci. Spółka w 2011 roku rozpoczęła tworzenie własnej sieci franczyzowej. O najemcach uczestniczacych w Shopping Center Forum można przeczytać na stronie www.scf2012.retailnet.pl.

Przypomnijmy, w pierwszej połowie 2012 roku sieć sklepów meblowych Abra otworzyła 5 placówek franczyzowych, głównie na terenie południowej Polski.

Właścicielem Abra SA jest zarejestrowana w Amsterdamie spółka JD Group Europe BV, udziałowiec Steinhoff International. Grupa Steinhoff zarządza kilkunastoma markami i posiada łącznie prawie 1,3 tys. sklepów detalicznych.