Realizacja Osram

W ciągu ostatnich lat firma Osram przeszła bardzo istotne zmiany – przekształciła się z przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji komponentów w firmę oferującą całościowe rozwiązania i usługi oświetleniowe, dopasowane do potrzeb różnych klientów. Obecnie oferuje usługi doradcze, realizuje kompletne projekty oświetleniowe, jak również modernizację nieefektywnych instalacji oświetleniowych. Dzięki współpracy z Osram, jako partnerem i ekspertem, projektanci i klienci zyskują dostęp do wiedzy i najnowszych rozwiązań oświetleniowych – w szczególności technologii LED.

Swoje kompetencje firma miała już okazję potwierdzić w wielu realizacjach zarówno na świecie jak i lokalnie na terenie Polski. W swoim port folio polski oddział posiada między innymi iluminacje centrum handlowego Bonarka w Krakowie, Stadionu Narodowego i Mostu Średnicowego w Warszawie oraz rewitalizację oświetlenia na Dworcu Centralnym w Warszawie, audyt i modernizację oświetlenia w siedzibie SARP oraz wiele innych projektów wykorzystujących innowacyjne i energooszczędne rozwiązania.

Firma Osram jest jednym z dwóch największych producentów źródeł światła i systemów oświetleniowych na świecie. Zatrudnia około 40 tys. pracowników na całym świecie. Swoje produkty dostarcza do klientów w 150 krajach i posiada 44 fabryki ulokowane w 16 krajach (stan na 30 wrzesień 2011). Od ponad 100 lat wyznacza standardy i kierunki rozwoju w branży oświetleniowej przeznaczając na badania i rozwój około 6 proc. wartości sprzedaży. Obecnie rozwiązania i produkty energooszczędne stanowią ponad 70 proc. sprzedaży, a innowacyjne produkty oparte o technologię LED około 20 proc.

Największą część sprzedaży firmy Osram stanowi oświetlenie ogólne. Firma jest także światowym numerem jeden wśród dostawców żarówek samochodowych i produktów LED do różnych pojazdów. Zajmuje czołową pozycję w dziedzinie elektronicznych układów zasilających (EUZ) do źródeł światła. Bardzo dynamicznie rośnie także sprzedaż produktów i technologii LED, których rozwój ma dla Osram strategiczne znaczenie. Wysokim tempem innowacji i rozwoju charakteryzuje się także wyspecjalizowany sektor fotooptycznych źródeł światła Osram.

Przedstawiciele firmy będą obecni na Shopping Center Forum&Trade Fair 2012. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl