Jan von Lewinski

Antan Development będzie prezentował swoje projekty podczas wrześniowego Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl. Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający firmy będzie uczestnikiem licznych dyskusji zaplanowanych na Forum.

– Większość problemów podczas realizacji inwestycji komercyjnej, które dotyczą relacji z generalnym wykonawcą związana jest z trzema czynnikami: czasem, zastosowanymi materiałami i jakością. O ile każdy z nich jest szczegółowo określony w kontrakcie, o tyle interpretacja tychże zapisów w trakcie budowy jest zgoła odmienna w przypadku inwestora i wykonawcy – mówi Jan von Lewinski.

– Nie jesteśmy w stanie opisać każdego najmniejszego detalu. Także w trakcie budowy jesteśmy usatysfakcjonowani, jeżeli wykonawca proponuje rozwiązania zamienne, które pozwalają na zachowanie pierwotnej, jakości przy osiągnięciu oszczędności czasu lub pieniędzy. To praktyka korzystna dla obu stron – czas jest cenny nie tylko dla nas – szybciej zakończona budowa to większe zyski wykonawcy. Im szybciej otworzymy galerię – tym bardziej zadowoleni z tego będą nasi najemcy, ich klienci, nasz bank.

Antan Development Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 roku. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Obecnie realizuje budowę dwóch centrów handlowych w Polsce – Bolesławiec City Center oraz Galerię Calisia w Kaliszu.