Wizualizacja Gemini Park Bielsko-Biała

Rozpoczęły się prace budowlane związane z rozbudową Centrum Handlowo – Rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała, należącego do Gemini Holdings. Prace potrwają około 14 miesięcy. Podczas Shopping Center Forum &Trade Fair 2012 najemcy będą mogli zapoznać się ze szczegółami tej inwestycji.

Wiecej o obiektach prezentowanych na Forum można przeczytać na stronie www.scf2012.retailnet.pl.

 Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie dysponował jedną z największych powierzchni handlowych w regionie – 43,5 tys. mkw., a grono najemców poszerzy się o kolejne 70 sklepów z branży modowej, usługowej oraz rozrywkowej.

– Rozpoczęliśmy pierwszy etap rozbudowy, w trakcie którego prowadzone są prace przygotowawcze w zakresie logistycznym i technicznym. Pracujemy obecnie przy przebudowie jednego z wjazdów do galerii i wejścia do centrum handlowego, trwają także roboty przy reorganizacji ruchu oraz dobudowaniu dodatkowych miejsc parkingowych. Staramy się, aby pomimo rozbudowy klienci nas odwiedzający mogli spokojnie i komfortowo robić swoje zakupy – mówi Anna Waluś, dyrektor Gemini Park.

Nowa część centrum (16,5 tys. mkw.) będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie przeznaczona na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie oferty fashion. Pojawią się także nowe lokale handlowe i usługowe zlokalizowane na nowo dobudowywanej kondygnacji takie jak np. fitness czy kids play i wzbogacone zostaną strefy restauracyjna i rozrywkowa oraz usługowa.

Otwarcie rozbudowanego Gemini Park Bielsko-Biała planowane jest pod koniec 2013 roku.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie. Gemini Park obok rozbudowanej części rozrywkowej, reprezentowanej m.in. przez Cinema City, oferuje kompleksową ofertę handlową. Wśród najemców Centrum znajdują się: hipermarket Real, znane zagraniczne marki odzieżowe, takie jak H&M, C&A, New Yorker, Ecco oraz wiodący polscy detaliści m.in. Reserved, House, Mohito, Solar czy Ryłko. Na terenie centrum znajduje się ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Powierzchnia centrum wynosi 32 tys. mkw.

Gemini Holdings to krakowska firma, która od prawie dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holdings. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r.

GREM Gemini Real Estate Management to spółka zajmująca się zarządzaniem centrami handlowymi
i obiektami komercyjnymi. Obecnie firma zarządza dwoma centrami handlowymi: Gemini Park Bielsko-Biała oraz Gemini Park Tarnów, o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 130tys. mkw. Spółka zajmuje się również działalnością doradczą w zakresie rynku nieruchomości oraz wynajmem powierzchni komercyjnych.