Salon sieci Sferis

Zarząd spółki Action SA specjalizującej się w dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD poinformował, że przychody ze sprzedaży w I półroczu 2012 roku ukształtowały się na rekordowym poziomie 1,54 mld zł, z kolei wypracowany zysk netto spółki wyniósł 20,5 mln zł. Porównując te dane do wielkości osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku daje to wzrost odpowiednio o 38,5 proc. w przypadku przychodów ze sprzedaży oraz o 18,3 proc. w przypadku zysku netto.

– Konsekwentnie dbamy o umacnianie pozycji rynkowej. Sytuacja gospodarcza zmusza do działań wykraczających poza standardowe rozwiązania. Z jednej strony szukamy nowych obszarów dla Action, a z drugiej pracujemy nad podniesieniem efektywności posiadanych kanałów sprzedaży – mówi Piotr Bieliński, prezes zarządu Action SA.

Grupa Action SA działa na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD oraz zajmuje się produkcją sprzętu komputerowego. Od 2006 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do grupy należy ogólnopolska sieć sklepów Sferis oferująca urządzenia IT, RTV/AGD, a także portal społecznościowy i sklep internetowy. Na liście obiektów w których działają sklepy Sferis są m.in.: warszawskie CH Arkadia, CH Targówek, radomskie CH Echo, wrocławski Pasaż Grunwaldzki, bydgoska Galeria Pomorska, czy łódzka Manufaktura.