Sklep Carrefour

Firma Carrefour dementuje doniesienia o planach wycofania się grupy z Polski. Przedstawiciele firmy deklarują, że  nie zamierzają rezygnować z rozwoju sieci w naszym kraju. Przedstawiciele Carrefour będą uczestniczyć we wrześniowym Shopping Center Forum.

Jak pisze portal Money.pl grupa, po zrezygnowaniu z rynku greckiego, podkreśla, że nie zamierza rezygnować ze swej sieci sklepów w Polsce. Przeciwnie, Georges Plassat, prezes grupy Cerrefour zapowiada, że firma zamierza w Polsce umacniać swoją obecność w różnych formatach. Także Maria Cieślikowska z Carrefour Polska zdementowała plotkę i zapewniła, że Carrefour będzie wciąż w Polsce.

Carrefour Polska należy w 100 proc. do Grupy Carrefour, francuskiej sieci hipermarketów i supermarketów. Od momentu założenia firma otworzyła w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej ponad  9 700 sklepów, w których pracuje ponad 471 tys. pracowników. W 1969 roku uruchomiony został pierwszy sklep Carrefour poza granicami Francji, a w 1997 roku otwarto w Łodzi pierwszą placówkę sieci w Polsce.

Przedstawiciele firmy Carrefour będą poszukiwać nowych lokalizacji w centrach handlowych podczas wrześniowego Shopping Center Forum. Więcej informacji na temat najemców biorących udział w Forum na stronie www.scf2012.retailnet.pl.