Lodziarnia Lovit

Grupa Gastromall, która działa na rynku gastronomicznym pod koniec sierpnia 2012 roku uruchomiła lodziarnię Lovit w Centrum Handlowym M1 w Krakowie. Nowy punkt w formie wyspy (ok. 3×6 mkw.) znajduje się w pasażu głównym galerii, w pobliżu sklepu jubilerskiego YES. To druga lodziarnia firmowa działająca w centrum handlowym.

Lovit to marka własna Grupy Gastromall. W ofercie lodziarni znajdują się także mrożone jogurty, owocowe smoothies, świeżo wyciskane soki, gofry i ciasta. Lody dostępne są w lodziarniach firmowych w galeriach handlowych a także w lokalach należących do Grupy (restauracje Olimp, kawiarnie Point Frappe). Punkty sieci znajdują się m.in. w Galerii Handlowej Solvay Park (Kraków), CH Factory – Modlniczka.

Grupa Gastromall działa na rynku gastronomicznym od 1995 roku. Celem strategicznym firmy jest tworzenie sieci restauracji, kawiarni i lodziarni oraz nowych konceptów gastronomicznych. Większość punktów gastronomicznych Grupy Gastromall mieści się w krakowskich galeriach handlowych. Obecnie posiada 12 lokali własnych oraz rozbudowaną sieć franczyzową na terenie Małopolski, Podkarpacia i Śląska.

Grupa Gastromall jest także właścicielem samoobsługowych restauracji Olimp z jedzeniem na wagę, które oferują potrawy kuchni polskiej i śródziemnomorskiej. Średnia powierzchnia otwieranych przez restauracji wynosi 70-100 mkw.