Hanza Tower to obiekt realizowany przez J.W. Construction Holding SA. Obiekt usytuowany będzie w śródmieściu Szczecina przy ulicy Wyzwolenia 50. Położenie Hanzy Tower w centrum zapewnić ma dobrą komunikację z portem lotniczym, dworcem kolejowym jak i z głównymi arteriami komunikacyjnymi miasta.

Budowę kompleksu rozpoczęto w 2011 roku, a planowany termin oddania obiektu do użytku to IV kwartał 2014 roku. W ramach projektu powstanie wielofunkcyjny kompleks handlowo-biurowo-usługowy. Powierzchnia handlowa budynku to w pierwszej fazie 12 tys. mkw. , a docelowo 20 tys. mkw. W obiekcie oprócz części handlowej znajdzie się największe centrum konferencyjno-wystawiennicze w regionie ( powierzchnia 4, 5 tys. mkw.) z największą salą konferencyjną o powierzchni 2, 2 tys. mkw. Ofertę kompleksu uzupełni 4,5- gwiazdkowy hotel.

Projekt Hanza Tower bazuje na koncepcji przygotowanej przez pracownię Laguarda Low Architects LLC Dallas z USA. Wysokość całkowita budynku to 125 m i 28 kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie 33 tys. mkw. Przewidziano także parking na 400 samochodów.

Osobami odpowiedzialnymi za najem powierzchni są: Piotr Misiło, tel. (+48) 606 750 075 e-mail: [email protected] oraz Aleksander Buwelski, tel. (+48) 697 078 200 e-mail: [email protected]

Inwestorem projektu jest J.W. Construction Holding SA specjalizujący się w rynku mieszkaniowym i jako deweloper nieruchomości komercyjnych obecny w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Krynicy, Gdyni oraz za granicą. Spółka prowadzi działalność od 1993 roku.

Najciekawsze centra handlowe prezentowane na Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 można znaleźć pod adresem http://scf2012.retailnet.pl/projekty/