Sklep Leroy Merlin

Sieć marketów budowlanych Leroy Merlin w Polsce to 43 sklepy w dużych i średnich miastach. Ich powierzchnia handlowa wynosi od 6 do 18 tys. mkw. Przedstawiciele spółki Leroy Merlin będą uczestnikami Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Podczas forum zapoznają się z nowymi projektami centrów handlowych.

Więcej informacji o uczestnikach Shopping Center Forum można znaleźć na stronie http://scf2012.retailnet.pl/uczestnicy/

W sieci Leroy Merlin można wyróżnić trzy rodzaje sklepów. Pierwszą grupę stanowią sklepy wolnostojące, będące niezależnymi konstrukcjami z własnymi magazynami, parkingami dla klientów, drogami dojazdowymi i wewnętrznymi.

Do drugiej grupy sklepów należą markety budowlane mieszczące się w galerii handlowej, zlokalizowanej w centrum miasta. Takie sklepy Leroy Merlin działają w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie, Bonarka City Center w Krakowie i Olimp w Lublinie. Leroy Merlin jest jedyną siecią marketów budowlanych, którego sklepy mieszczą się w prestiżowych centrach handlu i rozrywki.

Trzecią grupę tworzą sklepy położone na terenie parków handlowych, które funkcjonują obok sklepów innych sieci handlowych, np. Leroy Merlin na Targówku.

Polityką firmy jest promowanie i wspieranie lokalnych dostawców i przedsiębiorców. Dlatego ponad 80 proc. towarów oferowanych w sklepach Leroy Merlin pochodzi od sprawdzonych polskich producentów i dystrybutorów.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 roku z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono GROUPE ADEO. Obecnie jest to drugi w Europie i czwarty na świecie dystrybutor w tej branży. Leroy Merlin posiada ponad 300 marketów budowlanych w 13 krajach.