Wizualizacja Centrum Zakupów Nowa Mleczarnia

Nowa Mleczarnia to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście Sochaczew. Rozpoczęcie budowy planowane jest na rok 2013, a zakończenie w 2014 rok. Centrum powstanie przy jednej z głównych ulic miasta, ul. R. Traugutta, na terenie dawnej mleczarni, która powstała w latach 20-tych XX w. Autorem projektu Nowej Mleczarni jest pracownia architektoniczna Mąka.Sojka.Architekci.

Centrum będzie dwukondygnacyjne o powierzchni najmu ponad 6, 5 tys. mkw. Planowanych jest tu około 40 sklepów, o wielkości od ok. 30 mkw. do 1 ty. mkw. Prócz sklepów z odzieżą i akcesoriami, znajdą się tu m.in. drogeria, apteka, sklep spożywczy oraz salon ze sprzętem RTV i AGD. Planowane są również lokale gastronomiczne – w tym np. restauracja na drugim poziomie, z której rozciągać się będzie widok na ruiny sochaczewskiego zamku i dolinę Bzury, czy kawiarnia na parterze z ogródkiem tuż przy ogólnodostępnym placu. Plac ten – tzw. Forum – znajdzie się przed głównym wejściem do centrum. Centrum wyposażone będzie w parking, który pomieści ok. 150 samochodów.

Proces komercjalizacji prowadzi firma Aspenn, [email protected] Z przedstawicielami reprezentującymi projekt będzie można porozmawiać podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Szczegóły na stronie http://scf2012.retailnet.pl/wystawcy/

Grupa NAP Invest jest inwestorem i deweloperem obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju. Jest właścicielem centrum handlowego Galeria Rembielińska w Warszawie, w którym działają m.in. Cosmedica, Rossmann, Empik, C&A, CCC i RTV Euro AGD oraz klub Pure Fitness i Egurrola Dance Studio. Firma rozwija również na terenie całego kraju nowy format handlowy – Centrum Zakupów. W zależności od lokalizacji jest to park handlowy lub centrum handlowe połączone z popularną w Europie Zachodniej koncepcją convenience centre. W 2012 roku Grupa rozpoczyna również realizację trzech inwestycji mieszkaniowych – jednej na warszawskiej Ochocie oraz dwóch osiedli w Lublinie. Łącznie powstanie blisko 23 tys. mkw. PUM.