Wizualizacja Forum Radunia

Multi Development Poland zdecydowało się na powierzenie obsługi procesu komercjalizacji międzynarodowej firmie doradczej na rynku nieruchomości – Jones Lang LaSalle. Inwestor podjął również współpracę z Cushman & Wakefield.

– Forum Radunia to projekt łączący funkcje komercyjne z istotną inwestycją infrastrukturalną, który zrewitalizuje i przedefiniuje ścisłe centrum Gdańska. Obiekt znacząco zmieni i urozmaici ofertę handlową regionu. To jeden z najciekawszych projektów w Europie. – mówi Marek Noetzel, partner z firmy doradczej Cushman & Wakefield, odpowiedzialny za komercjalizację obiektu.

– Jest nam niezmiernie miło, iż możemy współtworzyć tak wyjątkowy projekt, jakim jest Forum Radunia. Jesteśmy przekonani, że obiekt ten wniesie nową jakość na gdański i trójmiejski rynek nieruchomości handlowych oraz de facto stworzy nową przestrzeń publiczną, którą lokalna społeczność może wykorzystywać nie tylko na zakupy, ale także jako miejsce spotkań. O sukcesie projektu zdecyduje szereg czynników takich jak unikalna lokalizacja w sercu Gdańska, która gwarantuje również odwiedzalność obiektu przez turystów, oraz ciekawa koncepcja zakładająca połączenie zamkniętego centrum handlowego z częścią otwartą przeznaczoną na wydarzenia kulturalne dla szerszej widowni – komentuje Beatrice Mouton, dyrektor agencji handlowej w Europie Środkowo-Wschodniej, Jones Lang LaSalle.

Inwestycja Forum Radunia, zlokalizowana jest w śródmieściu Gdańska, zamieszkiwanym przez około 456 tys. osób.

– Współpraca z Jones Lang LaSalle podczas komercjalizacji naszego poprzedniego projektu przebiegała bardzo pomyślnie, liczę więc na to, że umocnimy nasze dobre relacje przy realizacji tego wyjątkowego centrum jakim jest Forum Radunia. Natomiast wspólnie z Cushman & Wakefield odnosiliśmy sukcesy przy innych naszych europejskich projektach i jestem przekonana, że bogate doświadczenie tej firmy będzie działać na korzyść naszej unikalnej inwestycji, będącej kompilacją tradycyjnej architektury śródmiejskiej z nowatorskimi rozwiązaniami dzisiejszego rynku – mówi Małgorzata Słowik, dyrektor wynajmu Multi Development Poland. 

Centrum Handlowe Forum Radunia zostanie zaprezentowane podczas wrześniowego Shopping Center Forum 2012. Z projektami firmy Multi Development Poland będzie można się zapoznać na stanowisku 7.1. Więcej informacji na temat Forum na stronie www.scf2012.retailnet.pl .