eVend umożliwia wdrożenie kompletnego programu parkingowego

Firma PolChip zachęca właścicieli centrów handlowych do korzystania z systemów parkingowych działających w oparciu o karty chipowe. Tego typu system to oszczędność pieniędzy i ochrona środowiska. Firma ma w swoim portfolio ponad 30 realizacji dla centrów handlowych i marketów.

Karty chipowe wielokrotnego użytku, stosowane w systemie MultiTicket C firmy PolChip, z powodzeniem zastępują bilety z paskiem magnetycznym czy nadrukiem barcode, których specyfika pozwala na jednorazowe ich wykorzystanie. Stworzone dla systemu karty chipowe posiadają gwarancję wytrzymałości 100 tys. cykli typu wjazd-płatność-wyjazd. Oznacza to, że jedna karta zastępuje 100 tys. jednorazowych biletów parkingowych o wadze 80 kg, lub w postaci rozłożonej, o powierzchni 3/4 boiska piłki nożnej. W przypadku rotacji pojazdów występujących na parkingach galerii handlowych ma to duże znaczenie zarówno pod względem kosztów eksploatacyjnych jak i oddziaływania na środowisko naturalne.

– Z naszych wyliczeń wynika, że w centrach handlowych z typową przepustowością pojazdów, nasz system oparty na kartach wielokrotnego użytku może zaoszczędzić w okresie 5-10 lat równowartość kosztów jego zakupu – mówi Andrzej Wilczyński, z-ca dyrektora ds. handlowych PolChip sp. z o.o.
PolChip działa na rynku polskim od 1995 roku. Firma instaluje profesjonalne systemy parkingowe, posiada w swoim portfolio ponad 100 zrealizowanych projektów na obiektach w całej Polsce.

Podczas Shopping Center Forum będzie można spotkać się także z przedstawicielami firmy eVend zajmującą się profesjonalnym zarządzaniem parkingami. Firma zarządza już 16 parkingami na terenie całego kraju. Aktualnie spółka obsługuje 5550 miejsc parkingowych, a w przygotowaniu są kolejne inwestycje. Firma może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami.  Po wprowadzeniu technik zarządzania na parkingach prowadzonych wcześniej samodzielnie przez ich właścicieli, przez ochronę lub inne firmy zarządzające, przychody z działalności parkingowej wzrosły za każdym razem od 20 proc. do aż 400 proc.

Firma eVend dzięki doświadczeniu i wykorzystywaniu najlepszych na rynku urządzeń parkingowych, jest przygotowana do zorganizowania i zarządzania programem parkingowym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb klientów. Firma umożliwia wdrożenie kompletnego programu parkingowego, znacznie przewyższającego poziomem popularnie, stosowane na polskim rynku rozwiązania niskobudżetowe.

Z ofertą obu firm będzie można zapoznać się podczas Shopping Center Forum na stoisku 7.2. Więcej informacji na temat uczestników Forum na stronie http://scf2012.retailnet.pl/wystawcy/ . Tam też można umówić się na spotkanie z przedstawicielami firm.