Firma Wojas, która produkuje i sprzedaje obuwie w pierwszym półroczu 2012 roku uruchomiła sześć salonów na terenie Polski, a także  pierwszy sklep partnerski na Ukrainie w centrum handlowym Arsen (miejscowość Ivano-Frankivsk).

Podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012, przedstawiciele spółki Wojas będą przyglądać się nowym projektom centrów handlowych. Szczegółowe informacje o uczestnikach forum można uzyskać na stronie: http://scf2012.retailnet.pl/uczestnicy/.

Na początku września 2012 roku spółka owarzyła salon o powierzchni 158 mkw. w płockim Centrum Handlowym Atrium Mosty. Nowy punkt znajduje się na parterze galerii pomiędzy lokalami Media Expert i Takko.

Zgodnie z przyjęta strategią wszystkie otwierane salony mają nowa stylistykę zaprojektowaną przez firmę Schwitzke Górski sp. z o.o., które charakteryzują się zestawieniem jasnych kolorów bieli i drewna dębowego oraz przestrzennym układem mebli. Spółka planuje przeznaczyć 2,5 mln zł na otwarcie nowych salonów w centrach handlowych.

Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2008 roku. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. W efekcie w ciągu kilku lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła. Polska firma zainwestowała też w spółkę Wojas Slovakia rozwijając sieć sprzedaży u naszego południowego sąsiada. Obecnie Wojas dysponuje siecią blisko 140 salonów w Polsce i na Słowacji.