Korczowa Dolina

Firma Axi Immo odpowiedzialna za komercjalizację Centrum Handlu Korczowa Dolina finalizuje zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami z branży RTV/AGD, wyposażenia wnętrz i motoryzacyjnej -informuje inwestor.

Przedstawiciele właściciela tego położonego przy granicy z Ukrainą obiektu będą go prezentować podczas Shopping Center Forum 2012. Więcej o Korczowej Dolinie można się dowiedzieć na stronie http://scf2012.retailnet.pl/projekty/korczowa-dolina/

W działającym od roku Centrum Handlu Korczowa Dolina, 14 września 2012, o ponad 2,2 tys. mkw. powiększy się powierzchnia handlowa. Zostanie tam otwarty skład budowlany Budotar oraz sklep meblowy pod wspólnym szyldem Signal i Szynaka Meble.

Budotar będzie prowadził sprzedaż materiałów zarówno w hurcie jak i detalu. W ofercie handlowej dostępne będą: materiały budowlane, wykończeniowe i izolacyjne, chemia budowlana, armatura sanitarna, farby, lakiery i impregnaty a także ogrodzenia i elektronarzędzia.

Pracownicy składu budowlanego, obok sprzedaży materiałów budowlanych i wykończeniowych, będą zapewniać klientom Korczowej Doliny doradztwo techniczne i dogodne formy składania zamówień, w tym także możliwość zamówień specjalnych. W strukturze wydatków obywateli z Ukrainy to właśnie materiały budowlane stanowią największą wartość, otwarcie marketu budowlanego doskonale uzupełni ofertę Centrum.

Elementy wyposażenia wnętrz w wydatkach ponoszonych przez obywateli zza wschodu w Polsce stanowią także wysoki udział. Sklep o powierzchni 600 mkw. pod szyldem Signal i Szynaka Meble uzupełni ofertę Korczowej Doliny o meble i wyposażenie wnętrz.

Firma Signal Meble jest jednym z największych importerów i dystrybutorów mebli w Polsce. W ofercie sklepu znajdować się będą meble do pokoi dziennych, dziecięcych i młodzieżowych, jadalni, kuchni, sypialni, przedpokoju, biura i gabinetu oraz oświetlenie.

Korczową Dolinę z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz więcej obywateli z Ukrainy. W lipcu i sierpniu 2012. Centrum odnotowało ponad 80 tys. klientów, z czego ponad połowa to obywatele zza wschodniej granicy. Przekraczają oni granicę kilka razy w miesiącu, a około 40 proc. kilka razy w tygodniu. Umożliwia im to umowa o zasadach małego ruchu granicznego (MGR), która pozwala na swobodne przekraczanie granicy w strefie do 30 km.

Zdecydowana większość odwiedzin to przyjazdy w celu dokonania zakupów. Handel przygraniczny rozwija się w szybkim tempie, jak podaje GUS wydatki poniesione w Polsce przez obywateli z Ukrainy w II kwartale 2012 wynosiły 826 mln zł i były wyższe w porównaniu z poprzednim półroczem o 30 proc. 

Funkcjonujące od roku Centrum Handlu Korczowa Dolina położone zaledwie 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej jest odpowiedzią na wzrastający handel przygraniczny. Lokalizacja obiektu przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 oraz autostradzie A4, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą, w strefie ruchu bezwizowego do 30 km to doskonałe miejsce dla polskich i zagranicznych sieci handlowych budujących swoją pozycję na rynkach wschodnich. Dodatkową zaletą zakupów w Korczowej Dolinie jest działający na miejscu punkt obsługi Tax Free obsługiwany przez najwyższej rangi specjalistę Global Blue, który coraz liczniej odwiedzają klienci zza wschodniej granicy. Pracownicy punktu Tax Free na miejscu pomagają klientom wypełniać niezbędne formalności i bezpośrednio w Centrum mogą oni otrzymać zwrot podatku VAT od zakupionych towarów.

Korczowa Dolina to największy obiekt handlowy położony w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego. W sierpniu 2011 roku została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych.

W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2,2 tys. miejsc. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Ważnym atutem hal jest duża różnorodność wielkości powierzchni lokali handlowych – już od 16 mkw. – z możliwością łączenia modułów. Nowoczesne przestrzenie handlowe, przestronne korytarze i przejrzysty system wizualizacji zapewniają wysoki standard warunków sprzedaży i prezentacji oferty. Dodatkową zaletą projektu jest infrastruktura, która powstała przy udziale inwestora – centrum obsługi Tax Free, przestrzeń ekspozycyjna do profesjonalnej prezentacji oferty polskiej i zagranicznej oraz warunki do realizacji dużych kontraktów.

Wśród najemców pierwszej Hali Kijowskiej, na powierzchni najmu 15 tys. mkw., znajdują się  krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, obuwniczej, sportowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, wyposażenia wnętrz. Główni najemcy Centrum: Biedronka, Domex, Budotar, Signal i Szynaka, Puma, Gatta, Kastor, Primastrada, Oksana, Elektro-Max, Kros, Q-Shop i wiele innych. Ofertę uzupełniają punkty usługowe kantor wymiany walut, biuro obsługi Tax Free Global Blue, urządzenia vendingowe i samosprzedajace.

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji logistycznych i przemysłowych obiektów dla takich klientów jak DPD, Pekaes czy Schrag Polska. Zależne od Roberta Karczewskiego spółki są aktywne w dziedzinie generalnego wykonawstwa budynków kubaturowych zarówno w kraju jak i za granicą. Do zrealizowanych inwestycji należą obiekty handlowe sieci Decathlon, Selgros, Lidl.