Drugstore sieci Super-Pharm

Z przedstawicielami sieci Super-Pharm można spotkać się i omówić szczegóły współpracy podczas rozpoczęrego 12 wrześnie w Warszawie Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Sieć drugstore posiada obecnie ponad 35 placówek w całej Polsce w największych centrach handlowych i planuje ich dalszy rozwój.

Pomysłodawcą koncepcji połączenia apteki, drogerii i perfumerii był kanadyjski farmaceuta Murray Koffler. Pierwszy drugstore w takiej formie otworzył we wczesnych latach sześćdziesiątych. Klienci optymistycznie podeszli do nowej konwencji apteki wzbogaconej o: kosmetyki, artykuły toaletowe, artykuły dla małych dzieci, środki czystości i różnego rodzaju akcesoria. W przeciągu kilku lat innowacyjna formuła drugstore oszczędzająca czas, dzięki możliwości zaopatrzenia się we wszystkie potrzebne środki w jednym miejscu, stała się na tyle popularna, że zrewolucjonizowała rynek farmaceutyczny. W 2003 roku sieć liczyła za oceanem ponad 900 punktów działających pod nazwą Shoppers Drug Mart.

W roku 1978 Leon Koffler – syn założyciela sieci, przeniósł pomysł drugstore do Izraela, gdzie pod szyldem Super-Pharm została otwarta pierwsza apteka-drogeria. W krótkim czasie marka Super-Pharm z siecią ponad 100 aptek-drogerii stała się liderem na izraelskim rynku farmaceutycznym. W 2000 roku Super-Pharm rozpoczął ekspansję na rynek europejski. W maju 2001 roku w Warszawie otworzono pierwszy w Polsce drugstore Super-Pharm. Obecnie sieć Super-Pharm działa w większości dużych miast w Polsce. W kolejnych latach rozwój sieci Super-Pharm ogarnął kolejne kraje świata, docierając w 2006 roku nawet na chiński rynek.

Więcej informacji na temat najemców biorących udział Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 na stronie www.scf2012.retailnet.pl .