Salon sieci Agata Meble

Powierzchnia handlowa salonów Agata Meble wynosi ponad 160 tys. mkw. Składa się na nią powierzchnia 16 obiektów handlowych: w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej, Rybniku, dwa salony w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Opolu, Kaliszu, Płocku, Gdańsku, Słupsku oraz Wałbrzychu. Przedstawiciele firmy Agata Meble będą obecni podczas Shopping Center Forum. Więcej informacji na temat najemców biorących udział w Forum na stronie www.scf2012.retailnet.pl.

Placówki firmy znajdują się głównie na terenie parków handlowych. Firma posiada dwa magazyny centralne i zatrudnia około 1200 pracowników. Agata Meble jest jednym z największych w Polsce importerów mebli oraz dodatków wyposażenia wnętrz z całego świata.

Agata Meble to firma z polskim kapitałem i o polskich korzeniach. Historia firmy rozpoczęła się w roku 1952 od utworzenia przedsiębiorstwa Bytomskie Fabryki Mebli. W jego skład weszły zakłady państwowe położone w rejonie Górnego Śląska. Od czerwca 1994 roku przedsiębiorstwo państwowe przekształciło się w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa i zmieniło nazwę na Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata Spółka Akcyjna siedzibą w Katowicach. W chwili obecnej po zakupie akcji firmy od Skarbu Państwa 100 proc. akcji należy do osób fizycznych. Od prywatyzacji Agata Meble postanowiło kontynuować swój rozwój w oparciu o wielkopowierzchniowe centra handlowe.
Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata jest generalnym przedstawicielem marek Red Apple i Spazio Bello na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.