Salon sieci Vögele

– Głównym celem naszej obecności na targach jest nawiązanie nowych i utrwalenie obecnych kontaktów z przedstawicielami branży, w perspektywie planowania rozwoju sieci w Polsce – mówi Janusz Maciejewski, Project Manager Store Development Charles Voegele Polska Sp. z o.o.

Sieć sprzedaży marki Charles Vögele w Polsce funkcjonuje od 2006 roku. Obecnie posiada 16 sklepów w galeriach i centrach handlowych na terenie kraju. W 2011 roku uruchomiono dwa salony w Galerii Echo Kielce i Real Olsztyn. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi 700-1000 metrów kwadratowych.

Z przedstawicielami firmy będzie można się spotkać podczas Shopping Center Forum 2012. Więcej informacji na temat najemców biorących udział w Forum na stronie http://scf2012.retailnet.pl/uczestnicy .

Grupa Charles Vögele z główną siedzibą w Szwajcarii jest przedsiębiorstwem działających na detalicznym rynku mody w Europie. Charles Vögele posiada 810 sklepów w dziewięciu krajach: Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Słowenii, Holandii, Belgii, na Węgrzech, w Polsce i Czechach. Firma oferuje odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Charles i Agnes Vögele założyli w 1955 roku spółkę Charles Vögele GmbH w Zurychu. Asortyment na pierwszych 58 metrach kwadratowych sklepu składał się ze specjalnej odzieży dla kierowców jednośladów. Na początku Agnes Vögele samodzielnie zajmowała się zakupem towaru, sprzedażą i księgowością. Charles Vögele przystąpił do pracy we własnym przedsiębiorstwie dopiero w 1960 roku. Był przy tym w latach 60-tych słynnym szwajcarskim kierowcą wyścigowym.