Wizualizacja Gemini Park Bielsko-Biała

Nowa część  centrum Gemini Park Bielsko-Biała zostanie otwarta pod koniec 2013 roku. 10 września 2012 roku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę centrum handlowo – rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej.

Obiekt będzie prezentowany najemcom podczas  Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Więcej informacji o forum na stronie http://scf2012.retailnet.pl/

Prace budowlane prowadzące do powiększenia centrum handlowo -rozrywkowego Gemini Park Bielsko – Biała rozpoczęły się w lipcu tego roku. Obecnie w centrum działa ponad 80 sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw.  Po rozbudowie,  obiekt wzbogaci się o dodatkowe 70 salonów i będzie dysponował jedną z największych powierzchni handlowych  w regionie ( do 49 tys. mkw.) usytuowaną na 3 kondygnacjach.

– Realizowane przez nas projekty, to reakcja na potrzeby najemców, rozwijających się na polskim rynku sieci oraz marek potrzebujących nowoczesnej, dobrze zarządzanej powierzchni handlowej, usługowej i rozrywkowej – powiedział podczas konferencji Rafał Sonik prezes Gemini Holdings, firmy będącej inwestorem i deweloperem projektu – Nasze obiekty odnotowują systematyczny wzrost odwiedzalności oraz obrotów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, postanowiliśmy niemal dwukrotnie powiększyć Gemini Park Bielsko-Biała i tym samym wzbogacić  ofertę handlową – dodał Rafał Sonik.

Istniejące od ponad 3 lat centrum handlowo – rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała jest zlokalizowane w pobliżu głównych tras prowadzących w stronę granic z Czechami i Słowacją (autostrada S1 i droga ekspresowa S69) Gemini Park Bielsko – Biała.

– Od wielu miesięcy w Gemini Park Bielsko Bielsko-Biała odnotowujemy systematyczny wzrost odwiedzalności centrum. W sierpniu odwiedziło nas ponad 3 proc.  więcej klientów niż w tym samym okresie ubiegłego roku – powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Gaweł, prezes spółki zarządzającej Gemini Park – Sukces komercyjny oraz popularność obiektu wśród mieszkańców regionu  zaważyły  na podjęciu decyzji o tej inwestycji. Chcemy naszym klientom zaproponować jak najszerszą ofertę handlową wszystkich najpopularniejszych marek  dostępnych na polskim rynku – tak o powodach rozbudowy mówił  na konferencji Krzysztof Gaweł.

Nowa powierzchnia handlowa (17 – 21 tys. mkw. ) będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie oferty fashion. W Gemini pojawią się marki, z których część po raz pierwszy otworzy swoje sklepy w tym regionie Polski.

Podobnie jak w bliźniaczym obiekcie należącym do Gemini Holdings centrum handlowo-rozrywkowym Gemini Park Tarnów, także i w Gemini Park Bielsko-Biała pojawi się placówka dla dzieci i młodzieży.

– W dzisiejszych czasach potrzeby rozwoju, edukacji dzieci i młodzieży nabierają szczególnego znaczenia – powiedział Rafał Sonik, prezes Gemini Holdings – Dwa lata współpracy Gemini Park w Tarnowie z  Siemachą pokazały, że projekt świetnie zadziałał w praktyce, a rosnąca skala synergii wynikająca z tych relacji wciąż pozytywnie zaskakuje. Dlatego w rozbudowanej części Gemini Park w Bielsku również pojawi się placówka dla dzieci i młodzieży – potwierdził Rafał Sonik.

Otwarcie rozbudowanego centrum handlowo- rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała planowane jest na koniec roku 2013, roboty budowlane potrwają około 14 miesięcy. Generalnym wykonawcą projektu została krakowska firma Inter-Bud. Zgodnie z podpisaną umową Inter-Bud będzie odpowiedzialny za wykonanie stanu surowego zamkniętego wraz z infrastrukturą zewnętrzną. Koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio.

Za komercjalizację powierzchni handlowej odpowiedzialny będzie zarządca centrum: spółka GREM Gemini Real Estate Management Sp. z o.o., we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield.

Gemini Holdings to krakowska firma, która od prawie dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum.
W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holdings. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r.

GREM Gemini Real Estate Management to spółka zajmująca się zarządzaniem centrami handlowymi
i obiektami komercyjnymi. Obecnie firma zarządza dwoma centrami handlowymi: Gemini Park Bielsko-Biała oraz Gemini Park Tarnów, o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 130 tys. mkw. Spółka zajmuje się również działalnością doradczą w zakresie rynku nieruchomości oraz wynajmem powierzchni komercyjnych.