Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project

– Na Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 udało nam się pozyskać dla Galerii Solnej dwóch nowych najemców. Podpisaliśmy umowy z dużymi najemcami. O tym jakie firmy zagoszczą w galerii poinformujemy w przyszłym tygodniu – powiedział  redakcji Retailnet.pl Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project.

– Jestem pod wrażeniem organizacji Shopping Center Forum 2012 przez firme Brog Media Biznesu.  Pomysł jest trafiony w dziesiątkę. Porównując z konkurencyjnymi targami w Cannes, uważam że tutaj jest ze trzy razy więcej polskich projektów. Jeżeli miałbym dodać jakąś uwagę na przyszłość porównując z konkurencą, to że wielu najemców ma standardowe boksy, bez aranżacji. Natomiast plusem jest duża strefa restauracyjna, której nie mają żadne targi.

Projekt Galerii Solnej została zaprezentowany przez Grzegorza Pękalskiego, prezesa Libra Project podczas Project  Flash – 8 minutowej prezentacji centrów handlowych dla najemców.

Całkowita powierzchnia najmu Galerii Solnej wyniesie ponad 31 tys. mkw. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi o powierzchni 7 tys. mkw. Klienci będą mogli skorzystać z oferty H&M, salonów grupy LPP: Reserved, Mohito, House, Cropp Town oraz nowej marki grupy, która na polskim rynku zadebiutuje w 2013 roku. W Galerii Solnej swoje lokale otworzą także CCC, New Yorker, supermarket drogeryjny Rossmann oraz salon sportowy Martes Sport. – Zależy nam, żeby w jednym miejscu można było zrobić kompleksowe zakupy – spożywcze, dla siebie i domu – dodał Grzegorz Pękalski.

Koncepcja architektoniczna Galerii Solnej została zainspirowana znajdującą się w Inowrocławiu tężnią solankową oraz kryształami soli charakteryzującymi się różnorodnością kolorów, którymi poszczególne strefy centrum będą się odróżniać nawiązując w ten sposób do nazwy obiektu Przestronny food court zapewni bogatą ofertę gastronomiczną. W obiekcie będzie dostępny parking na 1000 miejsc.
Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – Prezes spółki NG2 SA. Obecnie pierwsza z firm prowadzi również proces rozbudowy centrów handlowych Sarni Stok w Bielsku-Białej i Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację. Główny udziałowiec Libra Project – Dariusz Miłek posiada w swoim portfolio już dwie otwarte galerie: Cuprum Arena w Lubinie i Galerię Korona Kielce w Kielcach. Kolejne inwestycje – w realizacji.