Wizualizacja Galerii Dekada w Krakowie

– Zlokalizowana w centrum dużego osiedla Dekada Kraków to galeria typu convenience shopping center czyli centrum przeznaczone do szybkich, codziennych zakupów, które można zrobić przy okazji – po drodze z pracy albo ze szkoły – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

– Udogodnieniem dla klientów jest format galerii, jakim jest strip-mall. To jednopoziomowy obiekt podzielony na moduły, z wejściami bezpośrednio z parkingu. Takie rozwiązanie sprawia, że klienci robiąc zakupy mogą podjechać bezpośrednio pod drzwi sklepu, co dodatkowo oszczędza ich czas. A kupić będą tam mogli wszystkie najpotrzebniejsze produkty – dodaje A. Walczak.

Na powierzchni najmu 3, 4 tys. mkw. zlokalizowanych zostanie 16 lokali, a galeria dysponuje parkingiem na 100 miejsc. Wśród najemców znalazły się m.in. delikatesy Alma, drogeria Rossmann, Pepco, Apteka Centrum Zdrowia, salonik prasowy Presso i Pralnia Laguna. Obecnie prowadzone są rozmowy na temat wynajmu ostatnich lokali na punkty handlowe i usługowe.

Dekada Kraków to obiekt handlowy, który powstał przy ul. Stojałowskiego, niedaleko autostrady A4. W bezpośrednim zasięgu działania galerii znajduje się 210 tysięcy mieszkańców, spośród których duża część to mieszkańcy pobliskiego Kurdwanowa.

Zaletą inwestycji, jak podkreśla inwestor, jest dokładne określenie docelowej grupy klientów, którymi będą okoliczni mieszkańcy, chcący zaoszczędzić na czasie kupując najważniejsze produkty w jednym miejscu w pobliżu miejsca zamieszkania.

Dekada Kraków, szósty obiekt sieci galerii handlowych realizowanych przez spółkę Dekada Realty został otwarty 12 września 2012 roku. Komercjalizację obiektu przeprowadził BOIG Property Consulting. Projekt galerii w Krakowie wykonała spółka B2 Studio, a generalnym wykonawcą robót jest firma Erbud. Za komercjalizację obiektów sieci Dekada odpowiada BOIG Property Consulting.

Pięć pierwszych obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Olsztynie, Żyrardowie, Myślenicach, Skierniewicach oraz Sieradzu. Podobne inwestycje planowane są także w Malborku, Rypinie, Grójcu i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.