Wizualizacja Poznań City Center

Poznań City Center to inwestycja realizowana wspólnie przez spółki PKP SA i TriGranit Development Corporation. Obiekt, który powstaje na terenie dworca kolejowego PKP w Poznaniu to wielofunkcyjne zintegrowane centrum komunikacyjne z częścią dworcową, handlową, biurową i usługową.

Obiekt, jak zapowiadają przedstawiciele spółki TriGranit, powinien być gotowy w stanie surowym otwartym do końca roku. Inwestor jest już gotowy do rozpoczęcia prac związanych z budową nowych dróg wokół Poznań City Center (ponad 2,5 km nowych dróg). Po uzyskaniu pozwolenia na budowę prace drogowe powinny rozpocząć się jesienią i prowadzone będą do jesieni 2013 roku, kiedy to planowane jest oficjalne otwarcie Poznań City Center.

Wraz z postępami prac budowlanych przeprowadzana jest komercjalizacja obiektu. Obecnie centrum jest skomercjalizowane w około 65 proc. (na 56 proc. powierzchni podpisano umowy z najemcami)

Swoje salony w Poznań City Center będą mieć m.in. Piotr i Paweł, Toys’r’Us, Superpharm, H&M, Reserved, Terranova, American Eagle, Top Shop Top Man, Douglas, Sephora, Rossmann, KappAhl, Diverse, Cubus, CCC, Deichmann, House, Mohito, CroppTown, Sinsay, Home&You, Saturn, KFC, Burger King, Starbucks, Pizza Dominium. Jak informują przedstawiciele Departamentu Najmu TriGranit Management, zaawansowane negocjacje toczą się z kolejnymi chętnymi najemcami, których marki dotąd nie były obecne na lokalnym rynku.

Przypomnijmy, Poznań City Center na powierzchni 60 tys. mkw. pomieści ok. 250 sklepów oraz dwa food courty.

TriGranit Development Corporation rozpoczął działalność w Polsce w 2003 roku. Jego pierwszą polską inwestycją był projekt Silesia City Center w Katowicach, którego pierwszy etap – budowa regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego – została zakończona w listopadzie 2005 roku. Kolejną inwestycją TriGranit w Polsce był kompleks Bonarka City Center w Krakowie.