Wizualizacja Parku Handlowego Franowo

-W 2013 roku przewidujemy oddać do użytku budynek, który będzie uatrakcyjniał ofertę Parku Handlowego Franowo w Poznaniu. Dla tego obiektu mamy już zabezpieczonych trzech głównych najemców, w tym Smyk w formacie Mega, sklep Jula i sieć RTV Euro AGD– powiedziała redakcji Retailnet.pl Ewa Teodorczyk, dyrektor ds. najmu z Inter Ikea Polska.

O nowych centrach handlowych Inter Ikea na polskim rynku Ewa Teodorczyk mówiła podczas Shopping Center Forum 2012.

– Toczą się negocjacje dotyczące komercjalizacji pozostałej część budynku również ze znanymi firmami. Pozostałe dwa otwarcia to rok 2014. Natomiast jeszcze w 2012 roku planujemy rozbudowę Parku Handlowego Bielany we Wroclawiu. W miejsce sklepu Ikea, która zostanie relokowany na działkę sąsiednią powstanie dwukondygnacyjne centrum handlowe z parkingiem podziemnym. Powierzchnia galerii wyniesie ponad 35 tys. mkw. Ponadto częścią rozbudowy będzie rewitalizacja istniejącego budynku. Pozwoli nam to w 2014 roku oddać naszym najemcom i klientom Wrocławia w pełni zmodernizowany budynek zarówno pod względem komercyjnym, jak i architektonicznym. W rozbudowanym obiekcie będzie również 8- salowe kino Helios- podkreślała Ewa Teodorczyk.

– Inter Ikea funkcjonuje na polskim rynku od ponad 10 lat. Mamy siedem lokalizacji handlowych, w tym sześć retail parków m.in.: w Warszewie, Gdańsku, Poznaniu, w Katowicach i we Wrocławiu, a także jedno centrum handlowe w Łodzi.

Inter Ikea Centre Polska SA należy do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.