Wizaulizacja Centrum Handlowego w Lublinie

– Projekt w Lublinie – to dwukondygnacyjne centrum handlowe zintegrowane ze sklepem Ikea oraz parkingiem podziemnym i naziemnym. Docelowo obiekt będzie dysponował powierzchnią 80 tys. mkw., z czego ponad 30 tys. zajmie sklep Ikea, a 11 tys. mkw. hipermarket Tesco Extra. Otwarcie galerii zaplanowaliśmy na 2014 rok. Obecnie kompletujemy dokumentację do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę  – powiedziała redakcji Retailnet.pl Ewa Teodorczyk, dyrektor ds. najmu z Inter Ikea Centre Polska.

Projekt Centrum Handlowego w Lublinie został zaprezentowany przez Ewę Teodorczyk na Shopping Center Forum 2012 podczas Project Flash, czyli 8 minutowej prezentacji obiektów handlowych dla najemców.

– Do centrum handlowego pozyskaliśmy już hipermarket Tesco w formacie Extra. Umowę z właścicielem sieci podpisaliśmy miesiąc temu. Ponadto zamykamy negocjacje z kluczowymi najemcami odzieżowymi, a także prowadzimy rozmowy z operatorem z branży RTV/AGD. Umowy dotyczą powierzchni 4,5 tys. mkw. i 2,5 tys. mkw.

– Decyzje o budowie tego centrum handlowego podejmowaliśmy z pełną świadomością że konkurencja w Lublinie jest potężna. Bardzo szanujemy konkurencję, ale to że zdecydowaliśmy się na ten projekt świadczy o tym, że raczej się jej nie obawiamy. Liczymy, że obiekt będzie jednym z pierwszych projektów w Lublinie, a konkurencja będzie musiała dostosować się do bardziej już nasyconego rynku – dodała Ewa Teodorczyk.

Projekt budowlany Centrum Handlowego w Lublinie przygotowuje firma MWM Archtekci, natomiast autorami koncepcji jest Biuro Architektoniczne BDB. Obiekt usytuowany będzie w północnej części Lublina, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego połączenia obwodnicy miejskiej z drogą ekspresową. W zasięgu centrum znajdzie się 1,5 mln mieszkańców.