Wizualizacja Galerii Olimpia

Otwarcie Galerii Olimpia w Bełchatowieodbędzie się w listopadzie 2012 roku. Do tej pory wynajęto 90 proc. powierzchni handlowej. Inwestor podkreśla, że przygotował specjalną ofertę dla lokalnych przedsiębiorców.

-Ważne jest dla nas, aby w tym obiekcie dostępne były nie tylko znane światowe marki, ale także firmy działające lokalnie, doskonale znane mieszkańcom Bełchatowa i regionu. Chcemy, aby klienci robiąc zakupy w Galerii Olimpia mieli okazję spotkać firmy i produkty, które doskonale znają i cenią” – mówi Michał Banasik, Leasing Manager w Echo Investment.

Zakończyła się realizacja zewnętrznego układu drogowego wokół Galerii Olimpia. Projekt, który zakładał budowę ronda w miejscu skrzyżowania ul. Armii Krajowej z drogą wewnętrzną prowadzącą do centrum handlowego, został zrealizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem- informuje inwestor.

W zakresie prac finansowanych przez Echo Investment znalazła się wymiana całej konstrukcji i wszystkich instalacji, a także ułożenie nowych chodników ze ścieżką rowerową. Tuż obok, na odcinku od skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej do nowego ronda, odnowiono nawierzchnię, wymieniono chodniki i krawężniki.

Nowy układ drogowy oparty na rondzie w znacznym stopniu ułatwi komunikację wokół Galerii Olimpia, pozytywnie wpłynie też na jakość transportu w tym rejonie miasta. Odbiór prac został już dokonany przez przedstawicieli Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Galeria Olimpia powstaje na działce sąsiadującej z Centrum Handlowym Echo działającym na rynku od  12 lat. Wraz z sąsiadującym CH Echo stworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdą się w nim dwa hipermarkety: Tesco i – istniejący w CH Echo – Carrefour oraz market budowlany Nomi. Otwarte zostanie także wielosalowe kino największej w Polsce sieci Helios.

Olimpia będzie dysponowała łącznie 85 sklepami, m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Rossmann, KFC. Komunikację samochodową zapewnią parkingi podziemny i naziemny, oferujące łącznie 1 050 miejsc parkingowych.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Polimex – Mostostal SA. Prace rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku. Realizacja odbywa się zgodnie z harmonogramem.  Projekt powstał w pracowni MOFO Architekci.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Firma zrealizowała ponad 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.