Drogeria Hebe

Podczas Shopping Center Forum 2012 przedstawiciele Grupy Jeronimo Martins poszukiwali nowych miejsc w centrach handlowych, w których mogą powstać  drogerie Hebe.  Do końca 2012 roku nowe drogerie tej sieci zostaną otwarte między innymi w Opolu, Gdyni, Częstochowie, Kielcach, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Dla formatu Hebe wraz z apteką firma poszukuje lokali mierzących powyżej 400 mkw. m.in. w galeriach handlowych. Z kolei otwarcie samodzielnej drogerii Hebe wymaga powierzchni większej niż 250 mkw.

Grupa Jeronimo Martins rozwija nowy pomysł biznesowy w Polsce od 2011 roku. Pierwsza drogeria o nazwie Hebe powstała w Warszawie. Obecnie działa 20 drogerii firmy między innymi w Warszawie, Legionowei, Mławie, Rawie Mazowieckiej, Tczewie, Łodzi, Tarnowie, Ciechanowie czy Otwocku. Z planu biznesowego firmy wynika, że Jeronimo Martins zainteresowane jest zarówno otwarciami w dużych, jak i małych miastach kraju.

W Polsce Grupa Jeronimo Martins rozpoczęła działalność w 1995 roku. Należąca do spółki JMP SA sieć sklepów Biedronka to obecnie największa sieć sklepów detalicznych w Polsce mająca blisko 2000 placówek w ponad 800 miejscowościach.