Sklep sieci Fressnapf

Jesienią 2012 roku właściciel oferującej produkty dla zwierząt europejskiej sieci sklepów Maxi Zoo działającej też pod marką Fressnapf otworzy swój pierwszy sklep w Warszawie. Będzie miał on ponad 500 mkw.

W 2011 roku firma Fressnapf otworzyła w Europie blisko 50 sklepów. Maxi Zoo Polska sp. z o.o. poszukuje lokali o wielkości ok. 500 mkw. na razie na terenie aglomeracji warszawskiej.

– Polacy to prawdziwi przyjaciele zwierząt: ponad 7 milionów psów i przeszło 5 milionów kotów jest tego najlepszym dowodem- mówi właściciel Maxi Zoo Torsten Toeller.

-Cieszymy się, że już wkrótce dzięki naszemu pierwszemu sklepowi będziemy dla miłośników zwierząt z Warszawy i okolic kompetentnym i przyjaznym partnerem −  podkreśla country manager na Polskę Wojciech Kamiński.

Maxi Zoo prowadzi blisko 1200 sklepów w 12 europejskich krajach i zatrudnia łącznie około 8500 osób. Sieć specjalistycznych sklepów została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez Torstena Toellera. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą Maxi Zoo. Obecnie istnieje około 1200 sklepów w 12 europejskich krajach. W roku gospodarczym 2011 przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,36 miliarda euro.