Wizualizacja Galerii Solnej

Do grona kluczowych najemców budowanej w Inowrocławiu Galerii Solnej dołączył salon Avans. Sklep z branży Multimedia/RTV/AGD zajmie ponad 1 tys. mkw. powierzchni centrum. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace budowlane, a otwarcie obiektu planowane jest na II kwartał 2013 roku.

– W Inowrocławiu istnieją już dwa sklepy naszej marki, jednak postanowiliśmy zainwestować w jeszcze jedną lokalizację. Analiza rynku i potencjału tego miasta wskazuje, że jest miejsce na nasz kolejny elektromarket, tym razem w Galerii Solnej – mówi Sławomir Tomala, wiceprezes OpenMedia sp. z o.o., właściciela marki Avans.

Firma zaznacza, że ostateczne nabycie sieci Avans przez spółkę OpenMedia warunkowane jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie ponad 100 elektromarketów został złożony przez spółkę OpenMedia w dniu 17 lipca 2012 roku.

 Sklep Avans zajmie ponad  1, 1 tys. mkw. powierzchni Galerii Solnej i jest kolejnym najemcą, o tak dużej powierzchni – obok hipermarketu spożywczego Tesco (6 tys. mkw.), marketu budowlanego NOMI (7 tys. mkw.) i sklepu H&M.

– Najemcy doceniają Galerię Solną, o czym świadczy m.in. duże zainteresowanie obiektem, które zaobserwowaliśmy na niedawnych targach branżowych w Warszawie – mówi Dariusz Wolanin, dyrektor ds. komercjalizacji z firmy Acteeum Central Europe odpowiedzialnej, wraz ze spółką Libra Project, za komercjalizację obiektu.

– Kolejne podpisane umowy z przedstawicielami branży modowej czy elektronicznej, świadczą o powodzeniu naszej strategii stworzenia centrum szytego na miarę potrzeb mieszkańców Inowrocławia.

Inne znane marki otwierające sklepy w Galerii Solnej to: Reserved, Rossmann, CCC, House, Cropp Town i inne.